Jogi fórum civil szervezeteknek

Tudja Ön, hogy nem közhasznú szervezetként is alapszabályt/ alapító okiratot kell módosítania?
Tisztában van azzal, hogy hogyan tudja megszerezni / visszaszerezni a közhasznúságot?
Megvalósultak a célok, kiürült a szervezet és szeretnék hivatalosan is kérni a megszüntetést?

Ha ezek, vagy ehhez hasonló kérdések foglalkoztatják, akkor köztünk van a helye 2015. jún. 29-én a Jogi Tájékoztató Fórumon!

Program:

10:30-10:45 Köszöntő

10:45- 12:00 Civil szervezetek közhasznúságával kapcsolatos problémák áttekintése
Előadó: Dr. Gaál Nóra ügyvéd, Miskolc

Az előadás során érintendő témák:
– A létesítő okirat (alapszabály egyesületeket, alapító okirat alapítványok esetében) módosítási kötelezettségei nem közhasznú szervezeteknél 2016. március 15-ig
– A közhasznú jogállás elvesztése esetén felmerülő alapdokumentum módosítási kötelezettség
– A közhasznúság feltételeinek megfelelés esetén mikor, hogyan kérelmezhető a közhasznúság(újra)?
– A szervezet megszűnésének, és megszüntetésének jogi lépései

12:00-12:30 Ebéd

12:30-13:30 Az ügyvéd válaszol – felmerülő kérdések megválaszolása

13:30-13:45 Zárszó

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezését a jelentkezes@szikraalapitvany.hu címre kérjük elküldeni 2015. június 25-ig a képviselt szervezet és résztvevő nevének megjelölésével!

Aki most nem tud velünk tartani, NE KESEREDJEN EL, mert ADMINISZTRÁCIÓS SZOLGÁLTATÁSCSOMAGUNK több eleme kialakítás alatt van, és igyekszünk majd segíteni a szükséges teendőket illetően.
Vegye fel velünk a kapcsolatot, és kérje ajánlatunkat a civil@szikraalapitvany.hu címen.