Önkéntes Központ

A Szikra Alapítvány 2012-től tagja a magyarországi Önkéntes Központ Hálózatnak (ÖKH). A hálózathoz való csatlakozásunkat segítette, hogy egy Európai Unió által támogatott program keretében 2011. februárjától Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Önkéntes Centruma lettünk.  A szolgáltatás keretében honlapot működtetünk (www.szikraalapitvany.hu/onkentes), ahol az önkéntességgel kapcsolatos információk találhatóak.

A honlapon a magánszemély érdeklődők regisztrálhatnak, ezután e-mailben tájékoztatjuk őket az önkéntes lehetőségekről. A fogadó szervezetek szintén regisztrálhatnak, eljuttathatják hozzánk azokat a programokat, ahova önkénteseket fogadnak.

Az oldal segítséget jelent azoknak, akik csak tájékozódnak az önkéntességről, jogokról és kötelezettségekről olvashatnak, a szervezetek, intézmények leírását arról, hogyan tudnak hivatalosan regisztrált fogadó szervezetté válni. Önkéntes Központként irodánkba is várjuk az érdeklődőket, ahol személyesen válaszolunk kérdéseire.

Az ÖKH-ról bővebben: